Vlaams Belang Heusden-Zolder

 facebook twitter feed

DE GEPLANDE (EN MISLUKTE) MOORD OP DE BUURTHUIZEN EN WIJKWERKING

Additional Info

Een redelijk zware titel als je het ons vraagt , maar zo is het ook. Ergens begin maart kregen de bestuursleden van de wijkzaal St.Vincent op de Zolderse Voort te horen dat hun wijkzaal zou afgebroken worden. Enkele weken daarvoor hadden ze nog de reservesleutels ontvangen van de nieuwe deuren en ramen die het gemeentebestuur vorig jaar liet plaatsen. Kostprijs 30.080,96 Euro!!!! De verwarmingsinstallatie is een 5-tal jaren geleden vervangen. Enkel het dak zou nog een opknapbeurt moeten krijgenen dan was de zaal weer tip-top in orde voor vele jaren.Als reden voor afbraak gaf Schepen Dirk Schops: te duur om te herstellen! In een kort gesprek met het bestuur van zaal St.Vincent kwam Schepen Schops niet verder dan dit en nog wat andere onzin te vertellen. Hij wist niet wat er in de plaats ging komen en waarom er enkele maanden geleden nog zoveel kosten gedaan waren. Wel wist hij dat er GEEN nieuw of ander buurthuis ging komen en dat de afbraakwerken in september 2011 zouden starten. Als je al een afbraakdatum hebt moet je volgens ons toch ook al weten wat er komen gaat, nee??? Door de vele vragen die het bestuur stelde en de niets zeggende antwoorden die hij MOEST geven, is schepen Dirk Schops uit pure schaamte moeten gaan vluchten uit de vergadering.De aanwezige bestuursleden merkten op, dat als schepen Schops 'pinokkio' zou zijn, hun dak onherstelbaar beschadigd was geweest, want zijn neus zou erdoor gegaan zijn.Schops probeerde dan nog in de krant de wijkzaal wat in een negatief daglicht te stellen en de afbraak goed te praten door te beweren dat het een vergaderlokaal van het Vlaams Belang was en dat er toch geen activiteiten meer plaatsvinden. Maar daar is hij helemaal mis in. Enkele jaren geleden heeft het Vlaams Belang er eens een paar vergaderingen gehouden, net zoals in het cultureel centrum in Zolder en in verschillende andere zaken in onze gemeente, waar we trouwens graag geziene klanten zijn. Dat er in de zaal geen activiteiten meer zijn, daar slaat hij de bal ook helemaal mis. Na een dipje vorig jaar is de wijkzaal opnieuw op volle toeren aan het draaien. Het is gewoon een schande dat het huidig bestuur zo'n beslissing durft nemen. Op de wijk Voort komen er een hoop sociale woningen bij (het nieuwe getto van Zolder aan het marktplein),en er is een industriepark en voor de rest niets. De mensen hebben geen ontmoetingszaal, geen feestruimte, en de verenigingen worden op straat gezet ...... en waarom???Wij hebben een vermoeden dat de zaal weg moet om plaats te maken voor nog meer sociale woningen. De aanpalende gebouwen van het OCMW zullen waarschijnlijk binnenkort ook te koop komen te staan (de huidige gebruikers hebben al opdracht gekregen om een andere locatie te zoeken), het huisje op de hoek van de Mijnwerkerslaan aan de rotonde staat ook al jaren bijna op invallen. Als dit allemaal door een bouwpromotor word opgekocht, dan hebben ze de weg vrij om van aan de rotonde tot bijna aan het industriepark De Schacht aan beide zijde huisjes te plaatsen. Mooi in de uithoek van Heusden-Zolder, tegen het industriepark, zonder 'overlast'. Volgens ons zouden CD&V- PLUS en OPEN VLD er liefst nog een muur rond plaatsen zodat de kansarme wijken Voort en Lindeman afgesloten zouden zijn van de rest van de gemeente, want dat toont toch niet chique, zoveel sociale woningen in je gemeente.SEPTEMBER 2010: De wijkzaal zal NIET worden afgebroken: juridisch niet mogelijk , er is een overeenkomst tot 2013 (met dank aan de juridische dienst van het Vlaams Belang voor de tips)

Een redelijk zware titel als je het ons vraagt , maar zo is het ook. Ergens begin maart kregen de bestuursleden van de wijkzaal St.Vincent op de Zolderse Voort te horen dat hun wijkzaal zou afgebroken worden. Enkele weken daarvoor hadden ze nog de reservesleutels ontvangen van de nieuwe  deuren en ramen die het gemeentebestuur vorig jaar liet plaatsen. Kostprijs 30.080,96 Euro!!!! De verwarmingsinstallatie is een 5-tal jaren geleden vervangen. Enkel het dak zou nog een opknapbeurt moeten krijgenen dan was de zaal weer tip-top in orde voor vele jaren.Als reden voor afbraak gaf Schepen Dirk Schops: te duur om te herstellen! In een kort gesprek met het bestuur van zaal St.Vincent kwam Schepen Schops niet verder dan dit en nog wat andere onzin te vertellen. Hij wist niet wat er in de plaats ging komen en waarom er enkele maanden geleden nog zoveel kosten gedaan waren. Wel wist hij dat er GEEN nieuw of ander buurthuis ging komen en dat de afbraakwerken in september 2011 zouden starten. Als je al een afbraakdatum hebt moet je volgens ons toch ook al weten wat er komen gaat, nee??? Door de vele vragen die het bestuur stelde en de niets zeggende antwoorden die hij  MOEST geven, is schepen Dirk Schops uit pure schaamte moeten gaan vluchten uit de vergadering.De aanwezige bestuursleden merkten op, dat als schepen Schops ‘pinokkio’ zou zijn, hun dak onherstelbaar beschadigd was geweest, want zijn neus zou erdoor gegaan zijn.Schops probeerde dan nog  in de krant de wijkzaal wat in een negatief daglicht te stellen en de afbraak goed te praten door te beweren dat het een vergaderlokaal van het Vlaams Belang was en dat er toch geen activiteiten meer plaatsvinden. Maar daar is hij helemaal mis in. Enkele jaren geleden heeft het Vlaams Belang er eens een paar vergaderingen gehouden, net zoals in het cultureel centrum in Zolder en in verschillende andere zaken in onze gemeente, waar we trouwens graag geziene klanten zijn. Dat er in de zaal geen activiteiten meer zijn, daar slaat hij de bal ook helemaal mis. Na een dipje vorig jaar is de wijkzaal opnieuw op volle toeren aan het draaien. Het is gewoon een schande dat het huidig bestuur zo’n beslissing durft nemen. Op de wijk Voort komen er een hoop sociale woningen bij (het nieuwe getto van Zolder aan het marktplein),en er is een industriepark en voor de rest niets. De mensen hebben geen ontmoetingszaal, geen feestruimte, en de verenigingen worden op straat gezet …… en waarom???Wij hebben een vermoeden dat de zaal weg moet om plaats te maken voor nog meer sociale woningen. De aanpalende gebouwen van het OCMW zullen waarschijnlijk binnenkort ook te koop komen te staan (de huidige gebruikers hebben al opdracht gekregen om een andere locatie te zoeken), het huisje op de hoek van de Mijnwerkerslaan aan de rotonde staat ook al jaren bijna op invallen. Als dit allemaal door een bouwpromotor word opgekocht, dan hebben ze de weg vrij om van aan de rotonde tot bijna aan het industriepark De Schacht aan beide zijde huisjes te plaatsen. Mooi in de uithoek van Heusden-Zolder, tegen het industriepark, zonder 'overlast'. Volgens ons zouden CD&V- PLUS en  OPEN VLD er liefst nog een muur rond plaatsen zodat de kansarme wijken Voort en Lindeman afgesloten zouden zijn van de rest van de gemeente, want dat toont toch niet chique, zoveel sociale woningen in je gemeente.SEPTEMBER 2010: De wijkzaal zal NIET worden afgebroken: juridisch niet mogelijk , er is een overeenkomst tot 2013 (met dank aan de juridische dienst van het Vlaams Belang voor de tips) 

 

Vlaams Belang

 

Contacteer Ons

  • Email: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
  • Website: vlaamsbelangheusdenzolder.be